Zespół

Dorota Brąberg
Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką, absolwentką wydziału psychologii SWPS w Warszawie. Posiadam certyfikat analityka grupowego Instytutu Analizy Grupowej Rasztów oraz specjalisty psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA). Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Pracuję w podejściu psychodynamicznym z osobami dorosłymi. Od 2006 roku jestem zawodowo związana z Poradnią Rodzinną przy ul. Zakopiańskiej w Warszawie, gdzie prowadzę psychoterapię dla osób z rodzin z problemem uzależnienia (DDA oraz osoby współuzależnione). Pracuję z pacjentami indywidualnie, prowadzę małe grupy analitycze oraz warsztaty terapeutyczne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, lękowymi i problemami w relacjach społecznych.
Justyna Kośnik
Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego, na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Wolskiego oraz w Telefonie Zaufania dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym 116 123. Od 2012 r. przyjmuję w gabinecie prywatnym.
Pracuję w podejściu psychodynamicznym i psychoanalitycznym, swoją pracę poddając regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz IGA „Rasztów”. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach, seminariach i warsztatach. Aktualnie uczestniczę w szkoleniu z psychotraumatologii praktycznej, organizowanym przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii, prowadzącym do uzyskania dyplomu psychotraumatologa.
Jestem również absolwentką Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku stosunki międzynarodowe i posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie współpracy z międzynarodowymi organizacjami i korporacjami, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
Pracuję indywidualnie i grupowo, z osobami dorosłymi, doświadczającymi m.in. trudności w obszarze relacji (w związkach, w życiu zawodowym i osobistym), zmagającymi się z depresją i zaburzeniami lękowymi, z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami odżywiania, z zaburzeniami psychosomatycznymi, przeżywającymi żałobę, odczuwającymi brak satysfakcji ze swojego życia, z kobietami w okresie okołoporodowym.


Sandra Nowacka-Jaskólska
Jestem absolwentką SWPS w Warszawie na kierunku psychologia oraz Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na kierunku dietetyka. Jestem certyfikowaną analityczką grupową Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, także ukończyłam specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży w podejściu systemowym. Ukończyłam kurs „Leczenie zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych” pod kierownictwem prof. dr hab. n. hum. Barbara Józefik; kurs „Rodzic jako latarnia morska – program grupowy dla rodziców oparty na mentalizacji”. Swoją pracę wykonuję pod superwizją.
Pracuje z młodzieżą i dorosłymi od ponad 14 lat w ramach opieki państwowej i prywatnej. Doświadczenie zdobywałam na stażach w oddziałach dziennych psychiatrycznych, w pracy Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Wolskim oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii.
Pracuję z rodzinami, indywidualnie i grupowo z młodzieżą ( od 11 roku życia) i dorosłymi z: zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, trudnościami w relacjach, trudnościami w komunikacji w rodzinie, w kryzysach związanych z dorastaniem.
Agata Piotrowska
Jestem absolwentką profilaktyki społecznej z resocjalizacją na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Ponadto ukończyłam całościowe, 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Dodatkowo szkoliłam się w terapii osób uzależnionych i współuzależnionych w Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia. Przez ponad 10 lat związana byłam zawodowo z Centrum Odwykowym gdzie pracowałam indywidualnie i grupowo z osobami uzależnionymi. Swoje doświadczenie w terapii osób współuzależnionych i dorosłych dzieci alkoholików, zdobywałam w Poradni Rodzinnej przy ul. Zakopiańskiej w Warszawie.
Pracuję z osobami dorosłymi i młodymi dorosłymi, którzy zmagają się z depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości i doświadczających trudności w relacjach z innymi.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
E-mail: agata.siwicka@gmail.com


Antoni Strzemieczny
Jestem absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Psychologii UW oraz licencjackich w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej. Ukończyłem cztery lata szkolenia z psychoterapii dzieci i młodzieży w podejściu systemowym, a także studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, socjoterapii i profilaktyki społecznej dzieci i młodzieży oraz kurs certyfikacyjny umiejętności trenerskich i pracy ze światem. Przez osiem lat pracowałem jako socjoterapeuta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 “SOS”. Staże jako psychoterapeuta odbyłem w Ośrodku Psychoterapii, Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Rodziców Regeneracja, Oddziale Leczenia Nerwic dla Młodzieży “Zameczek” oraz Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania IPIN. Pracuję psychoterapeutycznie z młodymi osobami z doświadczeniem uchodźstwa i migracji w Fundacji Ocalenie. Swoją pracę superwizuję.
Pracuję w podejściu systemowym z młodymi osobami i rodzinami. W terapii buduję zaufanie i bezpieczeństwo, które umożliwiają zrozumienie i leczenie tego co oddala od kontaktu z innymi i z sobą. Pracując z dziećmi i nastolatkami dostrzegam rolę rodziny i wspieram ją w takim rozumieniu młodego człowieka, które umożliwia mu doświadczanie miłości i bliskości, ale także stwarza możliwość eksperymentowania i poszukiwania swojej tożsamości.
Prowadzę terapię między innymi osób doświadczających:
- Obniżonego nastroju, zaburzeń depresyjnych
- Lęku utrudniającego funkcjonowanie, relacje społeczne
- Trudności w adaptacji w szkole, wśród rówieśników
- Kryzysów rodzinnych, trudności w komunikacji w rodzinie
- Trudności w regulacji emocji
- Kryzysów związanych z dorastaniem, wchodzeniem w dorosłość
- Osób doświadczających dyskryminacji w tym osób LGBT+
- Osób doświadczających trudności związanych ze spektrum autyzmu i ADHD
- Osobami z doświadczeniem migracji, rodzinami wielokulturowymi
W Ośrodku Przestrzeń przyjmuję osoby w wieku 12-23 lat oraz rodziny. Prowadzę psychoterapię także w językach angielskim i rosyjskim.
Kontakt poprzez e-mail: astrzemieczny.psycholog@gmail.com
Antoni Strzemieczny
I work with young people and families in a systemic approach. In therapy, I build trust and security that enable understanding and treatment of what distances one from contact with others and with themself. When working with children and teenagers, I recognize the role of the family and support it in understanding young people in such a way that allows them to experience love and closeness, but also creates an opportunity to experiment and search for their own identity.
I work with, among others, people experiencing:
- Low mood, depressive disorders
- Fear hindering functioning and social relationships
- Difficulties adapting at school and among peers
- Family crises, difficulties in communication in the family
- Difficulty regulating emotions
- Crises related to growing up and entering adulthood
- People experiencing discrimination, including LGBT+ people
- People experiencing difficulties related to the autism spectrum and ADHD
- People with migration experience, multicultural families
Contact via email astrzemieczny.psycholog@gmail.